حذف تبلیغات در نرم افزارها ، بازی ها و مرورگرهای اندروید

0
842
حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

تبلیغات ، یک مزاحم مورد نیاز می باشد ! بسیاری از وی سایت ها و برنامه های کاربردی به شما خدمات رایگان ، مطالب و نرم افزار رایگان را ارائه می دهند چون شخص دیگری به آنها برای تبلیغات پول پرداخت خواهد کرد .

بنابراین ، ارائه دهنده ی خدمات رایگان در عوض ارائه ی این نوع خدمات ، باید تبلیغاتی را به شما نشان دهد تا درآمد لازم را جهت تداوم این خدمات رایگان به دست آورد . پس شما هم به عنوان کاربر ، از استفاده ی رایگان آنها سود خواهید برد .

با این حال ، گاهی اوقات آگهی تبلیغاتی می تواند واقعا آزار دهنده باشد و کمک نه چندان زیادی به جذب کاربر می کند . در این پست ما می خواهیم نگاهی به روش هایی جهت جلوگیری از نمایش تبلیغات در سیستم عامل اندروید بیندازیم . شما می توانید از ظاهر شدن تمامی آگهی ها در برنامه ها ، بازی ها و یا فقط در مرورگرها جلوگیری کنید . این روش ها ممکن است برای هر دو نوع دستگاه های روت شده و روت نشده کربردی باشد .

قبل از شروع ، شما نیاز به یک file manager دارید ، مانند Astro file manager. ( و یا هر file manager که کارآمد باشد . )

** سلب مسئولیت : تلاش برای مسدود کردن آگهی ها به اختیار خودتان می باشد و مسئولیت آن با شماست . ما مسئولیتی در قبال هر نوع اثر روی دستگاه شما که از این روش ها ایجاد شود ، نخواهیم داشت **

۱- برنامه ی Adblock plus

این روش، از برنامه های مسدود کننده ی آگهی ، برای جلوگیری از نمایش تمام آگهی ها روی گوشی شما که شامل آگهی های برنامه ها و بازی های مختلف می شود ، استفاده می کند .

در حال حاضر ، به لطف توسعه دهندگان رو به رشد اندروید ، تعداد زیادی مسدود کننده ی آگهی ، برای اندروید وجود دارد .

دو برنامه ای که در صدر این برنامه ها قرار دارند ، یکی Adblock plus و دیگری Adway می باشد . ما در این پست روش ABP را تشریح خواهیم کرد ، ولی شما اگر برنامه ی Adway را ترجیح می دهید می توانید آن را نصب کنید .

  •   استفاده از Adblock plus

ما قصد داریم با ABP که دارای گزینه ای جهت قبول نمایش آگهی های غیر ناخوانده می باشد ، پیش برویم . همانطور که گفته شد این روش برای دستگاه های روت شده و روت نشده هم کاربردی می باشد و نصب یک برنامه ی مسدود کننده ی آگهی نیاز به اجازه ی دستگاه شما برای اجرای این برنامه از منابع ناشناخته می باشد .

مثلا در میان برنامه ها ، برای حذف تبلیغات بازی های گوگل ، برنامه ای خاص موجود است ولی ما احتیاج به برنامه ای جهت مسدود کردن تمام آگهی ها داریم ، نه فقط تبلیغات بازی های گوگل ! برای مثال مسدود کننده هایی را نصب کنید که از فایل APK شان بتوان استفاده کرد .

مراحل ارائه شده را جهت این تنظیمات دنبال کنید :

۱-   به قسمت setting > application ( یا در اندرویدهای ۴ و یا بالاتر قسمت Security ) در دستگاهتان که سیستم عاملش اندروید است ، بروید .

۲-    به گزینه ی Unknown source مراجعه کنید .

۳-    اگر این قسمت تیکدار نیست ، آن را تیکدار کنید و سپس روی تاییدیه ok ، کلیک کنید .

با انجام این تنظیمات ، دستگاه تحت سیستم عامل اندروید ، آماده ی نصب مسدود کننده ی تبلیغات شده است .

  •     نصب و تنظیم Adblock plus

۱-   مرورگری را در دستگاه خود باز کنید و برنامه ی Adblock plus  را برای سیستم عامل اندروید دانلود کنید . دستگاه شما نسخه ای از این برنامه را با پسوند .apk دریافت خواهد کرد .

۲-   به قسمت برنامه های دانلود شده بروید و روی برنامه ی مورد نظر کلیک کرده و آنرا نصب کنید . ( اگر فایل apk را با استفاده از file manager باز کرده اید ، گزینه ی open app manager را زده و سپس روی گزینه ی نصب کلیک نمایید . )

۳-   ۱- برای دستگاه های روت شده : بعد از نصب ، برنامه ی Adblock plus را باز کنید . احتمالا از شما درخواست قبول برنامه را می کند . آن را تایید کرده و وارد برنامه شوید .

۳-   ۲- برای دستگاه های روت نشده : در این حالت شما نیاز به گذر از مراحل بیشتری را جهت تنظیم دستی پراکسی برای اندرویدتان دارید . شما باید به سایت adblockplus.org رفته و دستورالعمل تنظیمات را برای اندروید دریافت و آنرا اجرا کنید .

در حال حاضر ، برنامه ی Adblock plus شروع به مسدود کردن تبلیغات خواهد کرد .

شما می توانید گزینه های بیشتری را در این برنامه ، در قسمت setting آن تنظیم کنید ، مانند لیست فیلتر آگهی ها و …

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

ABP ، همچنین برای مرورگر فایرفاکس هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد . با این روش ، فقط تبلیغاتی که در کنار وب سایت ها در مرورگر نمایش داده می شود ، می تواند مسدود گردد و در سایر برنامه ها و بازی ها همچنان باقی خواهد ماند .

  •    راه اندازی برنامه ی Adblock plus برای مرورگر

۱-   اگر از فایرفاکس به عنوان مرورگر در دستگاه اندروید خود استفاده نمی کنید ، آن را دانلود و سپس اجرا کنید . به قسمت افزودن add – on در فایرفاکس رفته و افزونه ی Adblock plus موجود را نصب کنید .

۲-    سپس مرورگر فایرفاکس را ببندید و دوباره آن را باز کنید و از مرورگر بدون تبلیغ لذت ببرید .

شما می توانید گزینه های بیشتری را با رفتن به menu > adblock plus تنظیم کنید و آن ها را به میل خود تغییر دهید .

۲)مسدود کردن نمایش تبلیغات با استفاده از فایل ” Hosts “

در این روش با استفاده از فایل ” Hosts ” تمامی تبلیغات در دستگاه تحت سیستم اندروید مسدود می شود که شامل تبلیغات روی برنامه ها و بازی ها هم می شود .

قابل ذکر است که از این روش تنها برای دستگاه های روت شده می توان استفاده کرد .

  •     فایل ” Hosts ” چیست؟

فایل ” hosts ” یک فایل متنی ساده است که در سیستم عامل جهت نگاشتن نام میزبان سایت ( مانند anything.com ) در آدرس IP آن می باشد . هرگاه که شما بخواهید وب سایتی را باز کنید ، سیستم عامل معمولا ابتدا فایل ” hosts ” مربوط به آدرس IP آن را می یابد . اگر جستجو با موفقیت روبرو شده باشد ، سپس IP آدرس نگاشته شده مورد استفاده قرار می گیرد . در غیر اینصورت یک درخواست جستجو به DNS ( سرویس نام دامنه ) جهت یافتن IP آدرس آن با نام سایت ، فرستاده می شود .

  •    راه اندازی فایل ” Hosts “

۱-   در کامپیوتر ، به یکی از این سایت ها بروید :

Winhelp2002.mvps.org/hosts.txt

Pgl.yoyo.org

Hostfile.mine.nu/hosts

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

یک فایل متنی ساده باز خواهد شد . این صفحه ها را با نام hosts در کامپیوتر خود ذخیره کنید .

۲-   با استفاده از بلوتوث یا USB ، این فایل را از کامپیوتر خود در دستگاه تحت سیستم عامل اندروید ، کپی کنید .

۳-   در اندروید خود ، file manager را باز کنید و فایل hosts را در /etc یا /system/etc کپی کنید . احتمالا برای رفتن به این قسمت هم دستگاهتان از شما تاییدیه ورود می خواهد ، آنرا قبول کنید .

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

۴-   نام فایل اصلی ” hosts ” را به .txt یا .bak تغییر دهید و آن را ذخیره کنید و سپس اندروید خود را reboot کرده و از اندرویدی بدون تبلیغات لذت ببرید .

۳) نصب برناهم AdClear

اپلیکیشن AdClear Full دارای قابلیت ها و ویژگی هایی است که از آن ها می توان به مواردی چون حذف تبلیغات رمزنگاری شده، حذف تبلیغات مزاحم در برنامه ها و بازیهای نصب شده، بدون نیاز به روت بودن دستگاه، افزایش بارگزاری سایت ها و وبلاگ ها با حذف تبلیغات، محیط کاربری ساده با پشتیبانی از زبان های زنده دنیا، امکان قرار دادن برنامه های مدنظر در لیست مسدودکننده و به طور کلی کاربردی بودنش اشاره کرد!