خانه اندروید حذف تبلیغات در نرم افزارها ، بازی ها و مرورگرهای اندروید

حذف تبلیغات در نرم افزارها ، بازی ها و مرورگرهای اندروید

تبلیغات ، یک مزاحم مورد نیاز می باشد ! بسیاری از وی سایت ها و برنامه های کاربردی به شما خدمات رایگان ، مطالب و نرم افزار رایگان را ارائه می دهند چون شخص دیگری به آنها برای تبلیغات پول پرداخت خواهد کرد .

بنابراین ، ارائه دهنده ی خدمات رایگان در عوض ارائه ی این نوع خدمات ، باید تبلیغاتی را به شما نشان دهد تا درآمد لازم را جهت تداوم این خدمات رایگان به دست آورد . پس شما هم به عنوان کاربر ، از استفاده ی رایگان آنها سود خواهید برد .

با این حال ، گاهی اوقات آگهی تبلیغاتی می تواند واقعا آزار دهنده باشد و کمک نه چندان زیادی به جذب کاربر می کند . در این پست ما می خواهیم نگاهی به روش هایی جهت جلوگیری از نمایش تبلیغات در سیستم عامل اندروید بیندازیم . شما می توانید از ظاهر شدن تمامی آگهی ها در برنامه ها ، بازی ها و یا فقط در مرورگرها جلوگیری کنید . این روش ها ممکن است برای هر دو نوع دستگاه های روت شده و روت نشده کربردی باشد .

قبل از شروع ، شما نیاز به یک file manager دارید ، مانند Astro file manager. ( و یا هر file manager که کارآمد باشد . )

** سلب مسئولیت : تلاش برای مسدود کردن آگهی ها به اختیار خودتان می باشد و مسئولیت آن با شماست . ما مسئولیتی در قبال هر نوع اثر روی دستگاه شما که از این روش ها ایجاد شود ، نخواهیم داشت **

۱- برنامه ی Adblock plus

این روش، از برنامه های مسدود کننده ی آگهی ، برای جلوگیری از نمایش تمام آگهی ها روی گوشی شما که شامل آگهی های برنامه ها و بازی های مختلف می شود ، استفاده می کند .

در حال حاضر ، به لطف توسعه دهندگان رو به رشد اندروید ، تعداد زیادی مسدود کننده ی آگهی ، برای اندروید وجود دارد .

دو برنامه ای که در صدر این برنامه ها قرار دارند ، یکی Adblock plus و دیگری Adway می باشد . ما در این پست روش ABP را تشریح خواهیم کرد ، ولی شما اگر برنامه ی Adway را ترجیح می دهید می توانید آن را نصب کنید .

  •   استفاده از Adblock plus

ما قصد داریم با ABP که دارای گزینه ای جهت قبول نمایش آگهی های غیر ناخوانده می باشد ، پیش برویم . همانطور که گفته شد این روش برای دستگاه های روت شده و روت نشده هم کاربردی می باشد و نصب یک برنامه ی مسدود کننده ی آگهی نیاز به اجازه ی دستگاه شما برای اجرای این برنامه از منابع ناشناخته می باشد .

مثلا در میان برنامه ها ، برای حذف تبلیغات بازی های گوگل ، برنامه ای خاص موجود است ولی ما احتیاج به برنامه ای جهت مسدود کردن تمام آگهی ها داریم ، نه فقط تبلیغات بازی های گوگل ! برای مثال مسدود کننده هایی را نصب کنید که از فایل APK شان بتوان استفاده کرد .

مراحل ارائه شده را جهت این تنظیمات دنبال کنید :

۱-   به قسمت setting > application ( یا در اندرویدهای ۴ و یا بالاتر قسمت Security ) در دستگاهتان که سیستم عاملش اندروید است ، بروید .

۲-    به گزینه ی Unknown source مراجعه کنید .

۳-    اگر این قسمت تیکدار نیست ، آن را تیکدار کنید و سپس روی تاییدیه ok ، کلیک کنید .

با انجام این تنظیمات ، دستگاه تحت سیستم عامل اندروید ، آماده ی نصب مسدود کننده ی تبلیغات شده است .

  •     نصب و تنظیم Adblock plus

۱-   مرورگری را در دستگاه خود باز کنید و برنامه ی Adblock plus  را برای سیستم عامل اندروید دانلود کنید . دستگاه شما نسخه ای از این برنامه را با پسوند .apk دریافت خواهد کرد .

۲-   به قسمت برنامه های دانلود شده بروید و روی برنامه ی مورد نظر کلیک کرده و آنرا نصب کنید . ( اگر فایل apk را با استفاده از file manager باز کرده اید ، گزینه ی open app manager را زده و سپس روی گزینه ی نصب کلیک نمایید . )

۳-   ۱- برای دستگاه های روت شده : بعد از نصب ، برنامه ی Adblock plus را باز کنید . احتمالا از شما درخواست قبول برنامه را می کند . آن را تایید کرده و وارد برنامه شوید .

۳-   ۲- برای دستگاه های روت نشده : در این حالت شما نیاز به گذر از مراحل بیشتری را جهت تنظیم دستی پراکسی برای اندرویدتان دارید . شما باید به سایت adblockplus.org رفته و دستورالعمل تنظیمات را برای اندروید دریافت و آنرا اجرا کنید .

در حال حاضر ، برنامه ی Adblock plus شروع به مسدود کردن تبلیغات خواهد کرد .

شما می توانید گزینه های بیشتری را در این برنامه ، در قسمت setting آن تنظیم کنید ، مانند لیست فیلتر آگهی ها و …

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

ABP ، همچنین برای مرورگر فایرفاکس هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد . با این روش ، فقط تبلیغاتی که در کنار وب سایت ها در مرورگر نمایش داده می شود ، می تواند مسدود گردد و در سایر برنامه ها و بازی ها همچنان باقی خواهد ماند .

  •    راه اندازی برنامه ی Adblock plus برای مرورگر

۱-   اگر از فایرفاکس به عنوان مرورگر در دستگاه اندروید خود استفاده نمی کنید ، آن را دانلود و سپس اجرا کنید . به قسمت افزودن add – on در فایرفاکس رفته و افزونه ی Adblock plus موجود را نصب کنید .

۲-    سپس مرورگر فایرفاکس را ببندید و دوباره آن را باز کنید و از مرورگر بدون تبلیغ لذت ببرید .

شما می توانید گزینه های بیشتری را با رفتن به menu > adblock plus تنظیم کنید و آن ها را به میل خود تغییر دهید .

۲)مسدود کردن نمایش تبلیغات با استفاده از فایل ” Hosts “

در این روش با استفاده از فایل ” Hosts ” تمامی تبلیغات در دستگاه تحت سیستم اندروید مسدود می شود که شامل تبلیغات روی برنامه ها و بازی ها هم می شود .

قابل ذکر است که از این روش تنها برای دستگاه های روت شده می توان استفاده کرد .

  •     فایل ” Hosts ” چیست؟

فایل ” hosts ” یک فایل متنی ساده است که در سیستم عامل جهت نگاشتن نام میزبان سایت ( مانند anything.com ) در آدرس IP آن می باشد . هرگاه که شما بخواهید وب سایتی را باز کنید ، سیستم عامل معمولا ابتدا فایل ” hosts ” مربوط به آدرس IP آن را می یابد . اگر جستجو با موفقیت روبرو شده باشد ، سپس IP آدرس نگاشته شده مورد استفاده قرار می گیرد . در غیر اینصورت یک درخواست جستجو به DNS ( سرویس نام دامنه ) جهت یافتن IP آدرس آن با نام سایت ، فرستاده می شود .

  •    راه اندازی فایل ” Hosts “

۱-   در کامپیوتر ، به یکی از این سایت ها بروید :

Winhelp2002.mvps.org/hosts.txt

Pgl.yoyo.org

Hostfile.mine.nu/hosts

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

یک فایل متنی ساده باز خواهد شد . این صفحه ها را با نام hosts در کامپیوتر خود ذخیره کنید .

۲-   با استفاده از بلوتوث یا USB ، این فایل را از کامپیوتر خود در دستگاه تحت سیستم عامل اندروید ، کپی کنید .

۳-   در اندروید خود ، file manager را باز کنید و فایل hosts را در /etc یا /system/etc کپی کنید . احتمالا برای رفتن به این قسمت هم دستگاهتان از شما تاییدیه ورود می خواهد ، آنرا قبول کنید .

حذف تبلیغات در اندروید
حذف تبلیغات در اندروید

۴-   نام فایل اصلی ” hosts ” را به .txt یا .bak تغییر دهید و آن را ذخیره کنید و سپس اندروید خود را reboot کرده و از اندرویدی بدون تبلیغات لذت ببرید .

۳) نصب برناهم AdClear

اپلیکیشن AdClear Full دارای قابلیت ها و ویژگی هایی است که از آن ها می توان به مواردی چون حذف تبلیغات رمزنگاری شده، حذف تبلیغات مزاحم در برنامه ها و بازیهای نصب شده، بدون نیاز به روت بودن دستگاه، افزایش بارگزاری سایت ها و وبلاگ ها با حذف تبلیغات، محیط کاربری ساده با پشتیبانی از زبان های زنده دنیا، امکان قرار دادن برنامه های مدنظر در لیست مسدودکننده و به طور کلی کاربردی بودنش اشاره کرد!

- Advertisment -

Most Popular

Eminem – Stronger Than I Was

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Dj Dark – Chill Vibes

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Leona Lewis – Bleeding Love (Dj Dark & Adrian Funk Remix)

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

Silicon Valley Guru Affected by the Fulminant Slashed Investments

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we...

آخرین دیدگاه‌ها